Budownictwo

Balustrady jako forma pomocy niepełnosprawnemu dziecku

balustrady Gdynia

Dzieciństwo to najlepszy okres w życiu dla każdego z nas. To czas beztroski, zabaw, śmiechu, na myśl przychodzą same miłe wspomnienia. Jednak nie dla wszystkich dzieciństwo jest tak samo łatwe. Dzieci niepełnosprawne muszą na co dzień borykać się z wieloma przeszkodami, przez co w pełni ciężko im docenić niektóre rzeczy. Możemy im pomóc, dostosowując wszelkie przestrzenie pod ich potrzeby, aby mogły czuć się tak samo jak ich rówieśnicy.

Jaki montaż balustrad i uchwytów będzie wygodny dla niepełnosprawnego dziecka?

balustrady GdyniaPrzede wszystkim należy umożliwić niepełnosprawnemu dziecku załatwianie wszystkich potrzeb związanych z higieną w jak najdogodniejszy dla niego sposób. W tym celu montuje się uchwyty dla niepełnosprawnych. Znajdują się one na przykład przy toalecie, wannie lub prysznicu, aby dziecko swobodnie mogło zaspokoić swoje potrzeby. Istnieją także uchwyty specjalnego przeznaczenia, do których zaliczamy dozownik mydła, wieszaki na ręczniki oraz uchwyty na papier. Nie można zapomnieć o dostosowaniu gniazdek elektrycznych oraz wszystkich mebli na wysokość osoby siedzącej na wózku. Należy uniknąć wszelkich dywanów lub chodniczków, które będą problematyczne dla wózka inwalidzkiego – kółka będą się ślizgać.

Dziecko musi mieć większość rzeczy znacznie obniżoną, by do wszystkiego mieć dojście. Dużą przeszkodą są drzwi, dlatego powinny być specjalnie w tym celu poszerzone, by wózek inwalidzki mógł swobodnie przejeżdżać. Powinno się montować także uchwyty drzwiowe, dzięki czemu niepełnosprawne dziecko z łatwością je otworzy lub zamknie. Konieczne także jest dostosowanie progów pod osoby niepełnosprawne – muszą być one zlikwidowane, aby osoba na wózku inwalidzkim mogła bez problemu poruszać się między jednym a drugim pomieszczeniem. Jeśli mamy w mieszkaniu balkon, wyposażmy go w jakieś balustrady Gdynia ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest bardzo trwały, odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nasze dziecko będzie cały czas bezpieczne.

Nie odbierajmy dzieciom najlepszych lat ich życia, pomóżmy im w tym, by czuły się szczęśliwe każdego dnia. Każda przestrzeń musi być bezpieczna dla osoby niepełnosprawnej.

Dodaj komentarz