Dom i wnętrze

Bateria prysznicowa czasowa ograniczy zużycie wody

 

Jaki jest najprostszy sposób na ograniczenie zużycia wody w domowej łazience? Dokładnie taki sam jak w łazienkach hotelowych czy w miejscach takich jak baseny, siłownie czy aquaparki. Wystarczy jedynie zamontować baterię prysznicową z czasowym ogranicznikiem. W takich bateriach można ustawić określony przedział czasu po którym woda przestanie lecieć z prysznica.

Na baterii z ogranicznikiem można sporo zaoszczędzić

baterie prysznicowe czasoweZamontowanie w łazience baterii z czasowym ogranicznikiem jest bardzo prostym i skutecznym rozwiązaniem pozwalającym na znaczące oszczędności w zakresie zużycia wody. Ograniczenie zużycia wody przekłada się na realne oszczędności finansowe, ponieważ rachunki za wodę będą o wiele mniejsze niż przy zwykłych bateriach z kranami i zaworami. Jak to jest możliwe, że baterie prysznicowe czasowe mają tak duży wpływ na zużycie wody? To bardzo proste – zwykłe baterie pozwalają użytkownikowi na puszczenie wody bez żadnych ograniczeń. Bardzo często osoba biorąca prysznic nawet nie zauważa, że woda leci z prysznica zupełnie niepotrzebnie. Czasowy ogranicznik to doskonałe rozwiązanie. Woda przestaje lecieć przeważnie po trzydziestu sekundach, bo większość baterii jest domyślnie ustawiona na pół minuty. Po upływie trzydziestu sekund użytkownik prysznica musi znowu wcisnąć przycisk uruchamiający strumień wody. Bardzo często jednak okazuje się, że wodę wystarczy włączyć jedynie kilkukrotnie. A dzięki temu leci jej o wiele mniej niż w prysznicach z zamontowaną zwykłą baterią.

W miejscach użyteczności publicznej baterie umywalkowe i prysznicowe działają z ograniczeniem czasowym. Ma to realny wpływ na zużycie wody, a co za tym idzie na mniejsze koszty funkcjonowania takich miejsc. Dzisiaj podobne rozwiązania stosuje się w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Pozwalają one oszczędzać na prowadzeniu gospodarstwa.