Sport

Bezpieczeństwo podczas jazdy konnej

 

Wybór najlepszego ochraniacza ciała może być bardzo osobistym wyborem, podobnie jak wybór siodła, pary butów do jazdy lub bryczesów. Ale ze względów bezpieczeństwa może być tak samo ważne, jak wybór odpowiedniego kasku jeździeckiego. Zarówno kaski, jak i ochraniacze na ciało są najważniejszymi czynnikami zapewniającymi bezpieczeństwo.

Jeździj konno bezpiecznie

kamizelka ochronna do jazdy konnejWszystkie ochraniacze powinny być dopasowane do zdolności i rodzaj jazdy. Podobnie jak w przypadku każdego ubrania, styl i kolor również często wpływają na wybór produktu. Kamizelka ochronna do jazdy konnej powinna być dobrana indywidualnie. W przypadku ochraniaczy ciała niektórzy jeźdźcy preferują bardziej miękki, giętki materiał, który pozwalają czuć się tak, jakby nosiło się tylko kamizelkę puchową. Inni lubią czuć się, jakby mieli na sobie kamizelkę kuloodporną, i noszą coś, co naprawdę ich ochroni, jeśli spadną lub kopnie ich koń. Można być pewnemu, że kamizelki przetestowane i certyfikowane są w stanie zapewnić maksymalną możliwą ochronę. Dla wielu osób najważniejszym czynnikiem przy zakupie kamizelki ratunkowej jest wygoda. Warto przymierzyć kamizelkę przed zakupem, aby mieć pewność, że nie wyląduje ona w kącie ze względu na zbytnią sztywność lub nieodpowiedni rozmiar. Podczas gdy niektóre kamizelki jeździeckie są nieco większe niż inne, wielu jeźdźców wspomina, że zaskakują znacznie bardziej komfortem niż mogłoby się wydawać. Dobre kamizelki zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną mobilność, mimo że często są jednymi z bardziej masywnych kamizelek ochronnych do jazdy konnej, które można znaleźć.

System amortyzacji wstrząsów, stworzony przez dobry system wyściółki, jest tym, co naprawdę odróżnia kamizelki budżetowe od tych dobrych. System wyściółki pomaga również w redukcji uderzeń, co jest kolejnym ważnym czynnikiem bezpieczeństwa kamizelki. Wygląd kamizelki nie powinien być pierwszym czynnikiem, który powoduje zakup.