Wnętrze

Czego użyć do właściwej ekspozycji informacji?

W przypadku gdy zamierzamy wybrać się w celach reklamowych na targi branżowe lub zaprezentować nasze prace artystyczne szerszemu gronu odbiorców podczas wystawy, dobrze jest przemyśleć zakup specjalistycznych artykułów, które nas w tym wspomogą. Do systemów wystawienniczych, na które warto zwrócić uwagę, należą na przykład stojaki czy sztalugi.

Kiedy stojak, a kiedy sztalugi?

duże sztalugi wystawienniczeStojaki mogą mieć najróżniejsze kształty i rozmiary, w zależności od swojego przeznaczenia. Z reguły używa się ich do ekspozycji ulotek, lekkich książek czy czasopism. Sztalugi natomiast swoim wyglądem bardzo przypominają te, których używają artyści do rysowania lub malowania. Można na nich prezentować dzieła plastyczne, ale również większe gabarytowo książki, jak choćby albumy czy starodruki. Duże sztalugi wystawiennicze służą też do tego, by umieszczać na nich tablice informacyjne (najczęściej korkowe albo suchościeralne), gdy nie można ich zwyczajnie zawiesić na ścianie. Jest to rozwiązanie popularne między innymi na szkolnych korytarzach. Artykuły te cechują się dużą funkcjonalnością i uniwersalnością w zastosowaniu, zaś jeśli chodzi o parametry techniczne, znaczną stabilnością. W sztalugi tego typu można zaopatrzyć się przez internet, ale także w stacjonarnych sklepach papierniczych, artystycznych, a czasem i w hipermarketach. Bardzo często sprzedawane są wraz z tablicą korkową – cena takiego zestawu wynosi na ogół od dwustu do pięciuset złotych.

Wielofunkcyjność sztalug ekspozycyjnych jest z pewnością ich największą zaletą. Poza klasycznym zastosowaniem w biurach i instytucjach, a także w trakcie wydarzeń o charakterze promocyjnym oraz wystawowym, mogą z powodzeniem stanowić ciekawy i przydatny element wyposażenia domu lub mieszkania, zwłaszcza jeśli chodzi o pokój ucznia lub studenta.