Usługi

Dezynsekcja – sposób na karaluchy

Mimo, że żyjemy w XXI wieku a poziom higieny i świadomości jest ogromny, w porównaniu z wiekiem poprzednim, wciąż mamy problemy z insektami w mieszkaniach, które skutecznie potrafią zatruć nam życie. Jeśli mamy w mieszkaniu lub domu  karaluchy dezynsekcja będzie koniecznością, by się ich pozbyć. Czasem ten proces trzeba powtórzyć, a jeśli mieszkamy w bloku, wszyscy mieszkańcy muszą dezynsekcję wykonać.  

Jak pozbyć się karaluchów?

dezynsekcja karaluchy warszawaCzasem bywa tak, że przez całe życie nie widzieliśmy ani jednego karalucha, aż w końcu wprowadzamy się do mieszkania, w którym mimo remontu i utrzymywanego porządku, zaczynamy widywać czarne lub brązowe owady z pancerzem, które nazywamy karaluchami. Oczywiście wzbudzają one nasze przerażenie, ponieważ wiele się słyszy o tym, że przenoszą one wiele chorób, z resztą sam ich widok do przyjemnych nie należy. Poruszają się one bardzo szybko i mogą mieć nawet do 3 centymetrów długości, są więc dość duże jak na polskie warunki (dobrze, że nie mieszkamy Hiszpanii). Jeśli podczas gruntownego sprzątania nie znajdziemy żadnych, oznacza to, że pewnie wychodziły z rur lub spod toalety. Jeśli je znajdziemy to najprawdopodobniej złożyły jaja i mogą szybko się rozmnażać. W takiej sytuacji ważne jest szybkie działanie. Jeśli jesteśmy ze stolicy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „dezynsekcja karaluchy Warszawa” a na pewno znajdziemy wiele firm zajmujących się usuwaniem wszelkiego rodzaju owadów, w tym karaluchów czy prusaków.

Wszelkiego rodzaju insekty w mieszkaniu mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie, jednak karaluchy mogą być stosunkowo ciężkie do wytępienia, warto więc potraktować problem poważnie. Jeśli tylko pojawiają się karaluchy dezynsekcja to pierwsze co powinniśmy zrobić, zanim złożą jaja i się rozprzestrzenią.