Moda

Dobór nakrycia do sukienki

Nie każdego dnia jesteśmy w stanie chodzić w odkrytych ramionach niezależnie czy mowa o sukience, czy typowym zestawie z bluzką i spodniami. Dlatego powinnyśmy zdecydować się na odpowiednie nakrycie niezależnie czy krótkie, czy długie. To może ochronić nas od długoterminowego przeziębienia. 

Żakiet jako ochrona przed chłodem i ozdoba

krótki żakiet do sukienkiNiezależnie czy sukienka jest długa, czy krótka często musimy myśleć o odpowiednim nakryciu. Czasami pogoda nie jest odpowiednia i wieje albo jest nieco chłodniej, a w innym wypadku musimy zarzucić coś na ramiona w kościele, aby nie łamać panujących konwenansów. Odpowiedni może być krótki żakiet do sukienki albo nieco dłuższy, który z równym powodzeniem założymy do koszulki i spodni. Tego typu nakrycie jest praktyczne, utrzymuje ciepło, a przy okazji wygląda elegancko. Jeżeli jednak nie odpowiada nam żakiet to możemy zdecydować się na delikatny sweterek, który będzie ładnie układał się na naszej kreacji. Ciekawą opcją będzie też zainwestowanie w płaszczyk, który będziemy mogły nosić na co dzień. Taka opcja jest praktyczna, a do tego bardzo użytkowa. Mimo to niezależnie od pogody powinnyśmy zawsze mieć coś do okrycia ramion, a w szczególności wiosną i jesienią. Wtedy najczęściej zaistniała pogoda często się zmienia, przez co łatwo o ewentualne przeziębienie bądź złe samopoczucie i gęsią skórę, która nie wygląda zbyt dobrze przy oficjalnych sytuacjach. Pamiętajmy o tym, iż musimy o siebie dbać.

Odpowiedni ubiór nie zawsze oznacza odkryte ramiona. Czasami musimy zadbać o to, aby chronić się przed chłodniejszą pogodą albo okazać szacunek dla niektórych instytucji. Dodatkowo warto pamiętać, iż żakiety, sweterki, a także płaszcze są idealnym dopełnieniem do wielu kreacji. Możemy je nosić też do codziennego ubioru.