Wnętrze

Duże i małe tapicerowane kanapy

Salon to miejsce gdzie rodzina spędza wspólnie najwięcej czasu w ciągu dnia. Centralnym punktem każdego pokoju dziennego jest natomiast wygodna kanapa. Meble, które stoją w salonie muszą być maksymalnie funkcjonalne ponieważ korzystamy z nich najczęściej.

Idealna sofa do każdego pokoju dziennego

sofy tapicerowaneSofa w salonie w zależności od wielkości mieszkania lub domu dzieli się na trzy typy: standardowy, modułowy oraz sofa z funkcją spania. Ta ostatnia wymaga najwięcej uwagi podczas zakupów, ponieważ spełnia aż dwa zadania. W ciągu dnia musi być wygodnym miejscem do siedzenia dla rodziny oraz gości, zaś wieczorem przemienia się w łoże małżeńskie i staje się meblem sypialnianym. Jednak każda kanapa, niezależnie od typu, musi być przede wszystkim wygodna po to, aby domownicy mogli się na niej zrelaksować bez bólu kręgosłupa. Rozmiar kanapy zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia w jakim zostanie umieszczona. W małym salonie nie warto ustawiać dużego narożnika, który zajmie ponad połowę dostępnej przestrzeni i zagraci pokój. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które idealnie wpasowują się w małe salony i sprawiają, że wnętrze wygląda przytulnie. Duże kanapy dobrze prezentują się w przestronnych wnętrzach i otwartych przestrzeniach. Małe sofy tapicerowane stanowią ozdobę małego salonu. Dodatkowo mają wbudowane podłokietniki i boczne półki, na których można ustawić na przykład książki. Duże kanapy tapicerowane najczęściej ustawiane są w centralnym punkcie pokoju. Taka sofa oddziela na przykład część kuchenną od części do odpoczynku.

Nie bez znaczenia jest tutaj wysokość sofy. Meble przeznaczone głównie do siedzenia mają najczęściej głębokość 90 centymetrów. Kanapy, na których można wygodniej się położyć mają siedziska o głębokości 100 centymetrów i więcej.