Usługi

Endodoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem

Chcielibyśmy mieć naturalnie mocne i zdrowe zęby, ale musimy pamiętać, że wizyty u stomatologa to konieczność i obowiązek każdego pacjenta. Gdy pojawia się ból, opuchlizna lub ząb ukruszy się, trzeba się wybrać do gabinetu stomatologicznego. Podczas przeglądu może okazać się, że niezbędne jest leczenie kanałowe, czyli endodoncja.

Leczenie pod mikroskopem krok po kroku

leczenie mikroskopowe krakówZęby służą do rozdrabniania i rozcierania pokarmu, ale ich inną ważną funkcją jest chronienie nerwów i naczyń krwionośnych znajdujących się w miazdze. Jeśli już mówimy o budowie, to zębina pokryta jest szkliwem, które stanowi swoistą barierę między czynnikami zewnętrznymi a właściwą strukturą zęba. Jeśli do struktury miazgi przedostaną się na przykład bakterie, wtedy dochodzi do stanu zapalnego, który typowo objawia się silnym bólem. W skrajnych przypadkach rozwija się stan ropny. Wówczas bezdyskusyjnie należy poddać się leczeniu. Jeśli chodzi o leczenie mikroskopowe Kraków i inne duże ośrodki miejskie pozwalają na wybór odpowiedniego gabinetu. Lekarz najpierw określi długość i kształt kanału na podstawie zdjęcia RTG, a jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu osłoni ząb specjalną gumą i zaaplikuje znieczulenie miejscowe. Następnie przystępuje do oczyszczania kanałów specjalnymi narzędziami i wypłukuje je środkami bakteriobójczymi. Wszystko to robi korzystając z mikroskopu dla lepszej skuteczności i dokładności. W końcu wypełnia korzeń materiałem światłoutwardzalnym, aby ochronić ząb i zamknąć korzeń.

Leczenie w gabinecie dentystycznym powinno odznaczać się wysoką skutecznością i chronić zdrowie pacjenta. Nowoczesne metody leczenia zabierają mniej czasu i zmniejszają uczucie dyskomfortu u pacjenta, a także zapobiegają infekcjom. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg konieczny przy poważnych ubytkach i stanach zapalnych, a jeśli zostanie przeprowadzony w odpowiednich warunkach, jest wysoce skuteczny i bezpieczny.