Drukarnie i reklama

Filament do druku trójwymiarowego

Wypożyczanie gier planszowych miało jedną niewątpliwą wadę, a mianowicie fakt, iż gry często wracały wybrakowane, z różnych powodów. Mając już nieco wiedzy na temat wydruków trójwymiarowych, którymi zajmowali się koledzy którzy aktywnie udzielali się na turniejach gier bitewnych, postanowiliśmy iść za ich przykładem, i spróbować wypełnić braki planszówek własnymi pionami.

Wydajny filament do druku trójwymiarowego

filamenty do drukarek 3dMimo iż większość kolegów którzy zajmowali się drukiem trójwymiarowym używała profesjonalnych filamentów modelarskich do swoich wyrobów, postanowiliśmy na początek pozostać przy standardowej odmianie. Standardowe filamenty do drukarek 3d, jakie dodawano do nich w zestawie miały dobrą jakość wydruku końcowego, satysfakcjonującą wydajność, a przede wszystkim nadawały się do ciągłej produkcji przez bardzo długi czas. Bardziej specjalistyczne filamenty często nie mogły być używane do druku ciągłego, gdyż wtedy potrafiły zastygać w podajnikach, które musiały być czyszczone lub wymieniane. Podczas ciągłej pracy traciły również swoje właściwości przez wystawienie na dość wysokie temperatury, na które zwykłe filamenty były dość odporne i nawet przy ciągłym druku zachowywały wszystkie cechy materiału. Ogromną zaletą zwykłych filamentów była jednak ich bardzo niska cena, dzięki której mogliśmy zrobić ogromny zapas, i drukować brakujące części zawsze gdy oddawano nam wybrakowane gry. Standardowe filamenty były dość wydajne, więc nawet przy bardzo dużej ilości druku nie wyczerpywał się on szybko.

Tak duży zapas oznaczał również że mogliśmy z wieloma grami eksperymentować, dodając do nich wykonane przez nas figurki. Nie była to standardowa metoda, aczkolwiek przyjęła się bardzo dobrze, i była zachwalana przez naszych stałych bywalców na imprezach planszówkowych.