Dom

Gdy brakuje nam promieni słonecznych

Nie od dzisiaj wiadomo, że słońce ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, dostarczając do naszego organizmu witaminy D3. Są jednak pory roku, kiedy jesteśmy przez długi czas pozbawieni jego wpływu – dzieje się tak późną jesienią i przez cały okres zimy. Co możemy zrobić?

Sauna zastępująca swoimi właściwościami słońce

polecany producent saun infraredNa rynku jakiś czas temu pojawiła się sauna na podczerwień, która została skonstruowana ze specjalną dedykacją dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Najczęściej względy zdrowotne nie pozwalają nam na przebywanie w pomieszczeniu, w którym dominuje wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Z tego też powodu wymyślono sauny oddziałujące ciepłem. Przy pomocy promieni podczerwonych ogrzewają ciało bezpośrednio, przez co aż 80% energii wnika do wnętrza naszego organizmu, dając nam wiele korzyści. Każdy polecany producent saun infrared jest w stanie udowodnić nam, że po wniknięciu do naszego ciała promieni podczerwonych, następuje intensywne pocenie się, co pozwala nam spalić nawet 900 kcal podczas 30 minut. Oprócz wymiernych korzyści dotyczących wagi, sauna pozwala nam na oczyszczenie skóry z toksyn, co nadaje jej ładniejszy wygląd i zredukowanie ewentualnego cellulitu. Naukowcy dowiedli, że korzystanie z podczerwieni, nie tylko wpływa na utratę wagi, ale również sprzyja leczeniu różnych dolegliwości. Z tego też powodu lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, zwichnięciach, zaburzeniach krążenia i chorobach stawów.

Ze względu na jej właściwości, saunę infrared warto odwiedzać nie tylko wtedy, gdy brakuje nam słońca i czujemy nadchodzącą depresję z tego powodu. Może ona być pomocna w wielu innych sytuacjach, będąc odpowiedzią na ból konkurencyjną względem środków przeciwbólowych.