Zdrowie i uroda

Gdzie zbadamy szybko kleszcza?

 

Polska to dość przyjemny kraj, jeśli chodzi o piesze wędrówki w lesie. Jedyne co może sprawiać problemy, to kleszcze. Jednak lekarze są przyzwyczajeni do tego problemu w sezonie wiosennym i letnim, dlatego sprawnie radzą sobie z ich usuwaniem. Po usunięciu warto jest przebadać kleszcza, aby wykluczyć wszystkie problemy spowodowane jego ugryzieniem. Gdzie to zrobić?

Gdzie wykonać badanie kleszczy?

badanie kleszczaJeżeli napotkałeś się z tym problemem, musisz udać się do lekarza. Szybko i bezboleśnie usunie on pasożyta z Twojej skóry. Badanie kleszcza może zostać przeprowadzone przez państwowe ośrodki laboratoryjne. Masz jeszcze inną opcję. Możesz wziąć tego kleszcza i przebadać go w prywatnych laboratoriach. Wiadomo, że to drugie rozwiązanie nie jest za darmo. Jednak korzyść masz zupełnie inną. Chodzi o czas, w jakim otrzymasz wyniki. Już dwanaście godzin od złożenia zlecenia powinieneś otrzymać wiadomość sms o wyniku, a także zaproszenie do laboratorium po odebranie dokumentacji medycznej. W takich miejscach badania wykonuje się niemalże od ręki. Płaci się za to około czterdziestu złotych. Jest kilka technik badawczych. Wykorzystuje się zawsze tą, która najskuteczniej pozwala określić, czy dany kleszcz był nosicielem na przykład boreliozy. Możesz przebadać również siebie poprzez pobranie krwi. Nie jest to złe rozwiązanie – dobrze jest mieć informacje o swoim stanie zdrowia.

Kleszcz musi być badany w taki sposób, aby całkowicie mieć pewność o tym, że badanie zostało wykonane prawidłowo i wynik jest rzetelny. Korzystanie z prywatnych laboratoriów to dobry pomysł. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie masz wynik. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy są zaniepokojeni ugryzieniem kleszcza. Najczęściej jednak jest to bezpodstawny lęk i nie należy dać się mu owładnąć.