Budownictwo

Hydroizolacja – dlaczego taka ważna?

Kiedy budujemy dom, należy pamiętać o hydroizolacji. Gdyby nie ona fundamenty nasiąkłyby jak gąbka. Wilgoć pojawiłaby się nie tylko w piwnicy (o ile ją mamy), ale także zaatakowałaby wyżej położone elementy naszego domu a to prosta droga do pojawienia się grzyba i zniszczenia ścian.

Prawidłowo wykonana hydroizolacja

Gdybyśmy nie zastosowali hydroizolacji hydroizolacja fundamentów domu w Białymstokufundamenty naszego domu zaczęłyby chłonąć wodę z gruntu a to doprowadziłoby do degeneracji materiału z jakiego zostały zbudowane. Wilgoć zaczęłaby wędrować w górę zamaczając wszystkie ściany, aż w końcu na ścianach rozwinęłyby się grzyby i pleśń. Zmniejszyłaby się również izolacyjność cieplna, dlatego tak ważna jest prawidłowo wykonana Hydroizolacja. Wyróżnia się jej dwa rodzaje pionową i poziomą. Ta pierwsza zabezpiecza pionowe powierzchnie fundamentów. Dzięki temu woda nie wnika w ściany fundamentowe. Ta druga układana jest w poprzek fundamentów czyli na ławach i ścianach fundamentowych. Izolacją poziomą jest również hydroizolacja płyty fundamentowej albo podłogi na gruncie. Stopień zabezpieczenia naszych fundamentów zależy od tego ile wody jest w gruncie i jaki to jest grunt, dlatego mówi się o hydroizolacji lekkiej przeciwwilgotnej, która robiona jest w momencie kiedy poziom wody gruntowej jest niski, średniej przeciwwilgociowej kiedy stopień wody gruntowej może się okresowo podnieść oraz ciężkiej przeciwwodnej, która wykonywane jest gdy grunt jest gliniasty a poziom wody wysoki. Hydroizolacja fundamentów domu w Białymstoku jest naprawdę istotna, ponieważ zabezpiecza nasz dom przed wilgocią.

Jak widać wykonanie prawidłowo hydroizolacji jest naprawdę ważne. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko wykonane jest w należyty sposób powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców, którzy się na tym znają i mają w tym duże doświadczenie.