Wnętrze

Idealny mebel do jadalni

 

Jednym z najszlachetniejszych materiałów meblowych jest dąb. Od zawsze kojarzony z pięknem, solidnością i trwałością, kiedyś królował wśród polskich mebli. W dzisiejszych czasach dużych wyborów mebli drewnopochodnych, ze sklejki, stanowi towar luksusowy i wyróżnia się elegancją i szykiem.

Wiele zalet dużego stołu dębowego

stół dębowy rozkładanyDo jednych z najważniejszych mebli w domu należy stół. To przy nim odbywają się wszystkie spotkania rodzinne, miłe rozmowy, podejmowane są ważne decyzje. Dlatego też, decydując się na zakup tego mebla warto zastanowić się nad jego rodzajem i solidnością. Stół bowiem często stanowi swoistą pamiątkę rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Chcąc sprawić sobie właśnie taki wymarzony prezent warto zdecydować się na stół dębowy rozkładany. Mocny i piękny dąb swoją klasyką i szykiem wpiszę się w każde miejsce. W nowoczesnym wnętrzu będzie stanowił swoistą wyspę tradycji i nawiązanie do przeszłości, a w bardziej tradycyjnym wystroju swym urokiem ociepli klimat pomieszczenia. Ważne, aby stół był rozkładany. Wówczas niewielkie uroczystości rodzinne mogą być organizowane w domu, cała rodzina ma okazję się spotkać i spokojnie porozmawiać, odbudować relacje, a gospodarze nie muszą martwić się o miejsce przy stole. Podczas codziennych dni w gronie najbliższych złożony stół służy jako miejsce rodzinnych obiadów i pogawędek, zaś podczas uroczystości zamienia się w duży stół, potrafiący zaspokoić nawet kilkunastu – osobową rodzinę.

Podsumowując poszukując idealnego stołu do swojej jadalni warto decydować się na stół dębowy, najlepiej rozkładany. Bardzo solidny nie przenosi żadnych drgań na blat. Dzięki temu zupa nie wylewa się z talerzy, a goście nie muszą zwracać uwagę na bycie ostrożnym przy stole. Dodatkowe rozłożenie umożliwia biesiadowanie w bardzo szerokim gronie.