Budownictwo

Krótko o altanach drewnianych na działkę

 

Jeżeli jesteśmy posiadaczami przydomowego ogródka albo działki znajdującej się w mieście i chcemy, aby nasz kawałek zieleni nabrał szczególnego wyglądu to warto wprowadzić urozmaicenie jakim jest altana drewniana na działkę. Będzie ona świetnym miejscem na zorganizowanie grilla dla rodziny i znajomych.

Wykonanie altany drewnianej na działkę

altana drewniana na działkęAby altana drewniana na działkę wyglądała pięknie należy przygotować oryginalny projekt. Ważne, abyśmy wiedzieli czego chcemy. Wyróżniamy bowiem altany ogrodowe, które nie posiadają podłogi. Filary wmurowane w ziemię utrzymują całą konstrukcję dachu, a funkcję podłogi spełnia trawa bądź ziemia. Istnieją również takie altany, które posiadają podłogę wykonaną na przykład z deski kompozytowej, dookoła obiekt otoczony jest drewnianą barierką, a filary wychodzące z barierek stykają się z dachem i utrzymują całą konstrukcję. Ostatnimi czasy bardzo modne są również altany wykonane z drewna i elemntów kamienia. Wyglądają niesamowicie. Podłoga oraz filary wykonane są z ozdobnego kamienia, a dach dwu bądź czterospadowy wykonany jest pięknej blachy. Do tego dochodzi drewniana podbitka, która dodaje uroku. Wykonanie altany drewnianej na działkę nie jest jednak łatwym zadaniem. Trzeba posiadać dobry sprzęt oraz drewno dobrego gatunku. Bardzo cenione jest twarde drewno, które zapewnia długowieczność naszej budowli. Niezwykle ważne są również farby zabezpieczające elementy drewniane przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jeżeli chcemy, aby nasza altana drewniana na działkę była dobrze wykonana warto postawić na materiały najlepszej jakości. Wykonanie takiej altany warto powierzyć komuś, kto ma już doświadczenie w budowaniu tego typu obiektów architektonicznych. Altana drewniana na działkę to tani sposób na urozmaicenie ogrodu.