Zdrowie i uroda

Kto leczy uzależnionych od narkotyków?

 

Narkotyki to temat, jaki nikogo nie pozostawia obojętnym. Uzależnienie od nich to jedna z największych chorób współczesnego świata. Osoby je zażywające, zatracają możliwość obiektywnego postrzegania świata i dopasowują go pod zdobycie kolejnej porcji narkotyków. 

Ośrodek leczący uzależnienie od narkotyków

ośrodki leczenia uzależnień od narkotykówW Polsce znajduje się wiele rekomendowanych ośrodków terapeutycznych dla osób dotkniętych problemami narkotykowymi. Część z nich należy do systemu nieodpłatnej opieki zdrowotnej. Druga część to ośrodki prywatne o podwyższonym standardzie. Zatrudnieni w nich psychologowie, psychoterapeuci i psychiatrzy to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy prowadzą warsztaty dla uzależnionych. Ośrodki leczenia uzależnień od narkotyków gwarantują również anonimowość oraz dyskrecję. To pod ich okiem będą wychodzić z uzależnienia i walczyć o trzeźwość. Koszt pobytu w takich ośrodkach jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Najwięcej zależy od czasu trwania danej terapii i tego na jakie warunki się zdecydujemy. Chodzi tu o kwestię kwaterunku i dostępu do wielu udogodnień. Do dyspozycji pacjentów są boiska, biblioteka, basen, stoły ping – pongowe oraz siłownie. To pozwala spędzać czas uzależnionym na aktywnościach fizycznych, które mają działanie resocjalizacyjne i budujące różnego rodzaju więzi. Warsztaty, jakie są organizowane w ośrodkach leczenia uzależnień od narkotyków to systematyczna psychologiczna praca, która jest nieoceniona dla samego pacjenta. Przywracanie osoby uzależnionej do społeczeństwa to najważniejszy cel, jaki przyświeca każdemu terapeucie i nie inaczej jest w przypadku ośrodków terapeutycznych.

Każdy, kto zdecyduje się na terapie uwalniającą od narkotyków, może liczyć na całodobową pomoc psychologiczną oraz leczenie farmakologiczne. Często jest ono niezbędne w przypadku osób silnie uzależnionych od opiatów lub coraz częściej – od dopalaczy.