Motoryzacja

Leasing pojazdów firmowych

 

Zdecydowana większość firm oraz przedsiębiorstw, dokonuje zakupu pojazdów osobowych, jak również dostawczych oraz ciężarowych, a także wszelkiego rodzaju naczep, między innymi takich jak cysterna, czy też plandeka. Dla wielu przedsiębiorstw, zakup pojazdu równa się z możliwością osiągania znacznie większych przychodów.

Leasing dla przedsiębiorstw

leasing samochodów dla firmDlatego właśnie firmy zostają wyposażane w różnego rodzaju pojazdy, aby zapewnić odpowiedni poziom świadczonych przez nich usług. Niemniej jednak nie każda firma może pozwolić sobie na zakup pojazdu za gotówkę, dokonując płatności za całkowitą wartość pojazdu. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem, jest odpowiednie zaopatrzenie się w usługę kredytowania, oraz leasingowania pojazdu nabywanego na poczet firmy. Leasing samochodów dla firm, jest to usługa finansowania pojazdu dowolnego rodzaju, który zostaje traktowany jako narzędzie pracy w przedsiębiorstwie, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie prezentowanie firmy przez osoby zatrudnione, które poruszają się tym pojazdem w celach służbowych. Udzielenie leasingu opiera się na pewnej formie kredytowania, wówczas konieczne jest udzielenie informacji dotyczącej osiąganych przez przedsiębiorstwo przychodów. Ponadto, leasing polega na wpłacie początkowej w wysokości kilkunastu procent wartości netto pojazdu, a następnie, leasingobiorca zobowiązuje się do opłacania miesięcznych rat za użytkowanie.

Po zakończeniu umowy leasingowej, leasingobiorca ma możliwość zadecydowania, czy dany pojazd, który został leasingowany, ma zostać wykupiony oraz zarejestrowany na nazwisko użytkownika, jak również czy osoba biorąca leasing, zrzeka się dalszego użytkowania pojazdu na poczet nowszego oraz bardziej funkcjonalnego. Wówczas osoba ta zobowiązana jest do zwrotu pojazdu.