Edukacja

Lepsze oceny mojego brata dzięki… kolekcjonerskiemu dokumentowi!

Dzieciaki czasami nie rozumieją, że są na coś za młode i potrzeba czasu, aby mogły mieć to, co ich starsze rodzeństwo. Często po takiej informacji popadają w płacz uważając świat za jedną wielką niesprawiedliwość i żyjąc w przekonaniu, że są już na tyle dorosłe, aby mieć własne… prawo jazdy!

Świetne prawa jazdy do kolekcjonowania

prawo jazdy kolekcjonerskieJakiś czas temu zdałam egzamin na prawko i z tej okazji tata kupił mi pięknego garbusa. Mój młodszy ośmioletni braciszek uwielbia samochody w każdej postaci, więc kiedy tylko dowiedział się, że będę miała prawdziwy samochód, również zapragnął taki posiadać. Rodzice starali się wytłumaczyć bratu, że jest na to jeszcze za młody, a tata obiecał, że jak tylko przekroczy wiek osiemnastu lat i zda swoje prawo jazdy to kupi mu wspaniałe i nowoczesne auto. Mój braciszek chodził przygnębiony, ponieważ bardzo chciał mieć już swoje własne prawo jazdy. Wpadłam zatem na świetny pomysł, aby kupić mu… prawo jazdy kolekcjonerskie! Oczywiście takie prawa jazdy nie są prawdziwym dokumentem i do niczego nas nie upoważniają, są po prostu duplikatami, które jednak dla niewprawionego oka dziecka mogą wydawać się identyczne, jak oryginał. Kiedy wręczyłam bratu jego kolekcjonerskie prawo jazdy, dzieciak od razu rozpromienił się i zarzucił na moją szyję swoje słodkie, małe rączki. Powiedziałam mu, że choć ma podobny dokument do mojego, musi się bardzo pilnie uczyć, aby w przyszłości móc jeździć samochodem po ulicach i jeśli będzie tak pilnym uczniem, jak jest to wymagane, to w przyszłości z pewnością zda wszystkie egzaminy celująco i bez żadnych problemów, oraz otrzyma od taty rewelacyjny nowoczesny samochód.

Młody chyba wziął sobie bardzo do serca moje uwagi, ponieważ jego oceny w szkole znacznie się poprawiły. Rodzice są zachwyceni poprawą ocen mojego brata, a tata z uśmiechem na twarzy nieco kręci nosem, że będzie musiał już zacząć odkładać na ten nowoczesny samochód. Tak właśnie za sprawą kolekcjonerskie prawa jazdy zmotywowałam mojego braciszka do pilnej nauki!