Budownictwo

Marzenie o naturalnym domku z dachem trzcinowym

Jestem osobą antyspołeczna, która unika ludzi. Boję się ich, jak ognia, dlatego zdecydowanie lepiej czuje się w lesie, wśród zwierząt. Czuję, że zawsze będę sama, ale mimo to chciałabym, aby stać mnie było na dom, najlepiej gdzieś z dala od miasta. Taki dom byłby w lesie i miałby dach z trzciny. To moje największe marzenie.

Dlaczego akurat dach trzcinowy?

dach trzcinowyA to dlatego, ponieważ kojarzy mi się to z dzieciństwem. Dawno, dawno temu jeździłam na wakacje do mojej prababci, która mieszkała na wiosce. Jej domek posiadał dach trzcinowy. Już w tych czasach było to bardzo rzadkie, ale bardzo mi się podobało. U babci przede wszystkim czułam spokój. Było tam niezwykle naturalnie. Dach z trzciny zapadł mi w pamięci, dlatego ja sama chciałabym taki posiadać. Wiem o tym, że ostatnio wróciła na to moda. Przeglądając różne obrazki w internecie, zauważyłam że powoli wracamy do dawnych czasów, a dach trzcinowy jest tego doskonałym przykładem. Czy w takim razie mam szansę posiadać taki domek z takim dachem? Oczywiście, że tak. Być może kiedyś stać mnie na to będzie, ale póki co trzeba na to zarabiać. Chciałabym być taką leśną babą, która żyje, jak baba jaga w lesie pod trzciną i zajada się leśnymi owocami. Żyje z lasu i w zgodzie z naturą. Oczywiście wiem o tym, że będę potrzebować zgody na budowę. Przede wszystkim moim celem jest to, aby dorobić się domu z dachem trzcinowym własnymi rękami,

Ciągle myślę o domku z dachem trzcinowym. Pragnę już teraz pod takim zamieszkiwać. Czułabym się wówczas bardzo dobrze i spokojnie. Dachy trzcinowe są coraz bardziej modne. Mam nadzieję, że jednak uda mi się uzbierać wystarczająco dużo pieniędzy, aby kiedyś zamieszkać pod takim dachem. Może to być nawet na emeryturę, o ile dożyję. Mimo to teraz będę żyć marzeniami.