Maszyny i urządzenia

Maszyny do szycia nowością w sklepie

 

Ojciec mojej narzeczonej prowadził sklep, w którym mnie zatrudnił. Chciał, żebym zapewnił jej córce godne warunki i dużo mi płacił. Oczywiście wiele ode mnie przy tym wymagał i miałem bardzo poważne i odpowiedzialne obowiązki, ale radziłem sobie z nimi całkiem nieźle.

Maszyny do szycia sprzedane w jeden dzień

maszyna do szycia janomeSklep w ostatnim czasie nie przynosił zysków, jakie były w ostatnim kwartale i szefa to nie cieszyło. Szukał rozwiązania długotrwałego na poprawę wyników sprzedaży, ale też poprosił mnie, żebym wprowadził do oferty jakąś nowość, która będzie gwarantowała zysk. Jedyne, co przyszło mi do głowy na szybko, to maszyna do szycia Janome, która niedawno pojawiła się w sprzedaży. Była to nowoczesna i niedroga maszyna, którą specyfikowała przede wszystkim niezawodność i wysoka jakość. Zaproponowałem to i szef się zgodził. Kazał mi zamówić dziesięć maszyn do szycia tej marki. W czwartek rano na półkach sklepowych pojawiły się maszyny. Nie spodziewałem się jakichś wyjątkowych rezultatów spektakularnych, ale co, co się wydarzyło, to przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Wszystkie maszyny do szycia, które były nowością w sklepie, sprzedały się w ciągu jednego dnia! Szef był zaskoczony bardziej ode mnie, gdyż nigdy jeszcze w historii, jak prowadzi sklep, nie było takiej sytuacji. Maszyny do szycia były dość tanio sprzedawane, a marka była znana, dlatego klienci tak chętnie je kupowali. Musiałem następnego dnia zamówić kolejne maszyny do sklepu.

Poza maszynami do szycia w sklepie pojawiło się jeszcze wiele innych produktów, które dobrze się sprzedawały. Może nie od razu, ale sytuacja w sklepie się unormowała i znowu wyniki sprzedażowe były na zadowalającym poziomie. Szef dzięki temu się uspokoił i codziennie chodził zadowolony.