Maszyny i urządzenia

Nowoczesna kosiarka do trawy

 

Gdy tylko na wiosnę zaczynają padać ciepłe deszcze i temperatura jest już nieco powyżej zera to wówczas zaczyna się intensywny wzrost trawy. Warto więc być na to przygotowanym i już wcześniej zainwestować w kosiarkę, która za jakiś czas z pewnością nam się przyda. Na ten moment mamy do dyspozycji całe mnóstwo nowoczesnych kosiarek, które mogą w naszych ogrodach sprawdzić się idealnie.

Wytrzymałe kosiarki automatyczne

kosiarki do trawy cenyZakupienie kosiarki przez długi czas wiązało się z dylematem dotyczącym tego czy wybieramy kosiarkę elektryczną czy też spalinową. Zarówno jedna jak i druga wersja kosiarek wymagała od nas tego aby pchać to urządzenie przed sobą. Trzeba przyznać, że perspektywa pchania ciężkiej kosiarki jest dość nieciekawa. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w automatyczne kosiarki do trawy ceny takowych urządzeń ostatnimi czasy są już znacznie niższe przez co można pokusić się o taki zakup. Kosiarki automatyczne zasilane są energią elektryczną. Na pokładzie takiej kosiarki znajduje się pojemny akumulator, który świetnie poradzi sobie z zasilaniem kosiarki podczas kilkugodzinnego koszenia. Warto dodatkowo wspomnieć, że nowoczesne kosiarki posiadają zdolność samoczynnego naładowania akumulatora podczas gdy dojdzie do zbyt dużego drenowania. Gdy stan baterii będzie zbyt niski to kosiarka samodzielnie podjedzie do stacji dokującej.

Warto zauważyć, że w nowoczesnych wersjach kosiarek znajdują się ciekawe czujniki, które pozwalają kosiarce na ocenę stanu nawierzchni. Przykładem może być chociażby czujnik deszczu. Dzięki niemu kosiarka będzie miała informację, że w danym momencie zaczął padać deszcz więc trawa nie będzie nadawała się do koszenia. Dodatkowo w takich kosiarkach można ustawić harmonogram koszenia.