Usługi

Obuwie ochronne a obuwie robocze

 

Wykonując pracę zarobkową polegającą na sile naszych mięśni, czyli po prostu pracując fizycznie trzeba zabezpieczać siebie i swoje ciało przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami jakie mogą nas spotkać. Dlatego tak ważne jest noszenie kasku na budowie, czy długich spodni na liniach produkcyjnych. Zabezpieczyć trzeba również swoje stopy. Tylko czy obuwiem roboczym czy ochronnym? 

Obuwie musi spełniać normy BHP

obuwie bhp hurtownia w SzczeciniePrzychodząc do pracy, gdzie wymagany jest specjalny strój roboczy powinniśmy otrzymać cały niezbędny komplet od naszego pracodawcy. Jeśli jednak nie jest on w stanie zagwarantować nam odzieży roboczej musimy ją kupić sami, jednak pracodawca wówczas musi wypłacić nam ekwiwalent za wykorzystywanie własnej odzieży. Wiele osób zastanawia się często jaki rodzaj obuwia wybrać do wykonywanej przez siebie pracy zarobkowej. Wszystko jest zależne od tego czym się tak naprawdę zajmujemy. Obuwie robocze dedykowane jest osobom, które pracują w zmiennych warunkach atmosferycznych, czyli na przykład w chłodniach czy na budowie. Spełnia ono wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy, jest kryte i wygodne. Natomiast jeśli chodzi o obuwie bhp hurtownia w Szczecinie oferuje szeroki wybór takich produktów. Między innymi sandały, półbuty. Są one dedykowane przede wszystkim osobom które pracują w sklepach i noszą ciężkie rzeczy – na przykład w markecie budowlanym. Jeśli przebywamy na świeżym powietrzu pracodawca musi zapewnić obuwie sezonowe.

Chodzi tutaj naturalnie o zimową aurę, kiedy to temperatura spada poniżej zera i w pewnym obuwiu po prostu nie da się pracować. Dodatkowo warto pamiętać, że obuwie z hurtowni BHP zawsze będzie miało odpowiednią grubość podeszwy, dzięki czemu nawet wystające metalowe elementy nie stanowią realnego zagrożenia.