Motoryzacja

Ochronne powłoki na lakier

Od bardzo dawna wiadomo, że w samochodach nie liczy się jedynie kwestia mechaniczna ale również istotne jest to by auto pięknie prezentowało się na drodze. Trzeba tutaj zaznaczyć, że my jako kierowcy możemy w rzeczywistości bardzo dużo zrobić by poprawić wygląd naszego lakieru oraz co ważne, możemy też zadbać o to by lakier był zabezpieczony na wypadek jakiegoś uszkodzenia w przyszłości.

Sprawdzone powłoki ceramiczne

powłoki ceramiczne krakówNasz samochód jest naszą wizytówką więc jeśli posiadamy auto, które nie prezentuje się zbyt pięknie na drodze to nie należy oczekiwać że my będzie oceniani lepiej. Warto więc zacząć przykładać większą wagę do wyglądu pojazdu. Bez wątpienia elementami, które najbardziej szpecą wygląd samochodu są zarysowania, które się na lakierze tworzą na skutek codziennej eksploatacji. Lakier samochodowy jedynie na pierwszy rzut oka wydawać się może tak bardzo odporny. Prawda jest taka, że wystarczy kontakt z kamieniem wylatującym spod kół innego pojazdu i już na lakierze utworzyć się może głęboka rysa czy też wgniecenie. Żeby zapobiegać ich powstawaniu możemy stworzyć na naszym samochodzie powłoki ceramiczne Kraków jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy firmy które zajmują się nakładaniem takich powłok. Generalnie powłoki ceramiczne nie chronią jedynie przed zarysowaniami. Trzeba też wspomnieć o tym, że taka powłoka może zapobiegać zatrzymywaniu zanieczyszczeń.

Oprócz powłok ceramicznych na lakier nakłada się również powłoki kwarcowe. Jaka powłoka będzie bardziej odpowiednia do naszego auta to już ocenić musi specjalista. Sporo zależeć tutaj może od wieku naszego pojazdu oraz od tego jak bardzo mocno zużyty jest nasz lakier. Powłoki ceramiczne mogą utrzymywać się na powierzchni lakieru nawet przez 5 lat.