Budownictwo

Oczyszczanie ścieków w domku jednorodzinnym

Przez całe życie mieszkałem w blokach w wielkim mieście. Dookoła mnóstwo odgłosów, hałasów, ogólny harmider. Ciężko przeprowadzić się gdzieś indziej, kiedy całe życie spędziło się w miejskich warunkach. Jednak razem z moją żoną postanowiliśmy zaryzykować i wybudować dom na obrzeżach miasta, pod lasem. 

Przydomowe, biologiczne oczyszczanie ścieków

biologiczna oczyszczalniaPrzeprowadzając się nadal pozostawaliśmy na terenie miasta, jednak w domku bez dostępu do kanalizacji miejskiej. W tym celu zaczęliśmy szukać jak najlepszych rozwiązań, pierwsza myśl to normalne szambo, ale kolega, który na co dzień zajmuje się takimi rzeczami polecił nam produkt o nazwie biologiczna oczyszczalnia. Wprowadził nas w temat jak taka biologiczna oczyszczalnia funkcjonuje. Sami również postanowiliśmy zasięgnąć opinii w internecie. Rzeczywiście jest to może droższe niż zwykłe szambo, ale jednak dużo bezpieczniejsze dla środowiska, a koszty i tak same się zwracają. Taka biologiczna oczyszczalnia jest praktycznie samowystarczalna, grunt to pamiętać o wrzucaniu specjalnych tabletek, które mają za zadanie eliminację skorupy utworzonej przez odpady ściekowe. Biologiczna oczyszczalnia to rozwiązanie, z którego aktualnie korzysta bardzo wiele osób, które mają domki jednorodzinne. Oczywiście ja z żoną raczej się nie znamy na tym, typowe mieszczuchy, całe życie w blokach i podłączenie do kanalizacji, więc taka biologiczna oczyszczalnia to dla nas nowość. Postanowiliśmy jednak ją zamontować u nas. Oczywiście za pomocą firm, która zajmuje się montażem takich oczyszczalni. 

Biologiczna oczyszczalnia to rzeczywiście świetne rozwiązanie dla właścicieli domków jednorodzinnych, a także letniskowych. Koszty szybko się zwracają. Żadne substancje nie przedostają się do gleby, więc jest to bezpieczne dla środowiska, co jest szczególnie w ważne w czasach, kiedy poziom skażenia jest tak duży.