Usługi

Piękno gotowych ram

 

Każdy obraz, który ma prezentować się w odpowiednio elegancki sposób, powinien być oprawiony w dopasowaną do jego wymiarów i charakteru ramę. Produkty te realizowane są nie tylko w różnych wymiarach, ale także przy wykorzystaniu odpowiednio zróżnicowanych materiałów. Chociaż zdecydowana większość ram jest realizowanych z drewna, może być to drewno różnego rodzaju, co sprawia, że cechują się one odpowiednio zróżnicowanym stylem.

Zakup ram malarskich

ramy malarskieRamy, w przypadku obrazów, mają spełniać nie tylko użyteczność pod względem estetycznym, ale również mają one swoje zdecydowanie bardziej funkcjonalne zastosowanie. Ramy malarskie, które znajdziemy na polskim rynku w specjalistycznych sklepach malarskich działających stacjonarnie lub za pośrednictwem internetu. Ze względu na fakt, iż artyści realizują obrazy w różnych formatach, również i ramy muszą być dostępne w różnych wielkościach. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie płótna, na którym wykonany został obraz. Zabezpieczone zostają nie tylko krawędzie płótna, które podatne są na uszkodzenia, ale również i powierzchnia samego obrazu, co sprawia, że kolory farb nałożonych na płótno nie tracą na wyglądzie. Ramy pozwalają też na odpowiednie rozłożenie płótna na podobraziu, co pozwala nam na możliwie jak najbardziej estetyczne zaprezentowanie namalowanego przez nas obrazu, na czym zależy nam chyba w największym stopniu.

Ramy, które możemy zakupić w sklepie specjalizującym się w sprzedaży produktów malarskich i rysowniczych, mogą odznaczać się prostym lub nieco bardziej dekoracyjnym charakterem. Dzięki temu bez najmniejszego problemu dopasujemy ramę do realizowanego przez nas obrazu w taki sposób, by całość była spójna i tworzyła piękną i niepowtarzalną całość, podkreślając wszystkie atuty malowidła.