Edukacja

Prawnik – jakie może mieć specjalizacje?

prawnik kraków

Wiele osób myśli, że każdy prawnik zna się na wszystkim, potrafi z głowy cytować kodeksy i przepisy i na pewno od ręki jest w stanie załatwić różne sprawy. Jednak w rzeczywistości tak to nie wygląda.

Możliwości kształcenia dla prawnika

prawnik krakówPo pierwsze, nikt nie zna na pamięć wszystkich przepisów prawniczych bo byłoby to fizycznie niemożliwe. Poza tym nikt nie wymaga tego od prawnika, bo zawsze może zajrzeć on do kodeksu, przejrzeć wyroki sądów w podobnych sprawach, żeby mieć pewność, ze obrana przez niego droga prawnicza jest najlepsza. Po drugie, każdy prawnik Kraków ma specjalizację. Może to być specjalizacja ogólna, taka jak prawo cywilne, prawo ochrony środowiska, prawo karne, prawo rodzinne, prawo gospodarcze, prawo finansowe. Jednak jeszcze wśród nich wyróżnia się różne specjalizacja, węższe niż podawane. Są to na przykłada zagadnienia dla małych i średnich przedsiębiorców, prawo spadkowe, prawo adopcyjne, prawo dotyczące spraw ekologicznych czy prawo bankowe. Dzięki temu taki adwokat jest przygotowany do zajmowania się konkretnym zestawem spraw. To an pewno dobre rozwiązanie. Może wtedy nie będzie miał wtedy tylu klientów co uniwersalna i ogólna kancelaria adwokacka w Krakowie, ale na pewno klienci będą wiedzieli, że mają do czynienia ze specjalistą z danej dziedziny prawa i na pewno dzięki niemu będę mogli rozwiązać wiele spraw. Taka specjalizacja oczywiście wymaga czasu.

Na studiach coś już może nas bardziej zainteresować, ale dopiero w trakcie naszej pracy uzyskamy pewność, ze dana specjalność, to coś czym chcielibyśmy się na stałe zajmować w naszej prawniczej przyszłości. Warto jest się nad tym zastanowić.