Przemysł

Solidna drabina magazynowa

Chociaż większość Polaków jest w posiadaniu swojej drabiny mało kto zdaje sobie sprawę, że rodzajów drabin jest znacznie więcej niż można zaobserwować w popularnych sklepach budowlanych czy hipermarketach. Oczywiście w mieszkaniach dominują małe drabinki aluminiowe, ale już w przypadku przedsiębiorstw znacznie bardziej popularne są solidne drabiny metalowe.

Rodzaje drabin magazynowych

drabiny magazynoweDrabiny wykorzystywane w magazynach mają zupełnie inne zastosowanie, niż ich małe i składane odpowiedniki do użytku domowego. Oczywiście zdarzają się i bardzo często są wykorzystywane drabiny magazynowe z aluminium, bo są one znacznie lżejsze i prostsze w przechowywaniu, niż drabiny stalowe, ale w dużych magazynach najważniejsze są typowe drabiny do magazynów, które bardziej przypominają małe platformy, niż popularne składane drabiny z aluminium. Stalowe platformy z drabiną są znacznie większymi konstrukcjami, dlatego do ich transportowania każda platforma wyposażona jest w kółeczka, które oczywiście w razie potrzeby można zablokować w celu uzyskania lepszej stabilności. Magazyny muszą jednak korzystać też z tradycyjnych, chociaż znacznie wyższych niż domowe drabinach aluminiowych, ponieważ drobne naprawy lub prace wymagające pracy w ciasnej przestrzeni wymagają drabiny lekkiej, łatwej do przenoszenia i stosunkowo wysokiej, co doskonale odzwierciedla zalety magazynowych drabin z aluminium, które dzięki możliwości ich składania nie zabierają wiele miejsca i znajdują się w niemal każdej firmie.

Różnorodność drabin wykorzystywanych w przedsiębiorstwach jest naprawdę duża, ale niezależnie od tego, czy drabina jest stalowa, czy aluminiowa ważne jest, żeby zapewniała stabilność i ułatwiała pracę na wysokości. Branża magazynowa i często składowanie na regałach z pewnością sprawia, że w takiej lokalizacji zawsze musi być kilka tradycyjnych drabin.