Edukacja

Szkolenie z fotowoltaiki

fotowoltaika

Generalnie rzecz biorąc kilka lat temu skończyłem studia i dzięki mojemu szczęściu szybko udało mi się znaleźć pracę. Moim pracodawcą jest elektrownia słoneczna. Pracuję tutaj już od kilku lat i praca tutaj bardzo mi się podoba.

Fotowoltaika – nikt nie chce się szkolić?

fotowoltaikaPodoba mi się nie tylko ze względu na to, że zaproponowano mi od samego początku dobre warunki finansowe, ale także często mamy możliwość chodzenia na różne szkolenia, dzięki czemu każdy z pracowników ma możliwość tego, żeby doskonalić swoje umiejętności, które posiada, ale także żeby uczyć się nowych rzeczy. Dla mnie było ważne to, że pracodawca umożliwia rozwój swoich pracowników, ponieważ jestem raczej osobą, która lubi się uczyć nowych rzeczy, nawet niekonwencjonalnych, ponieważ wyznaję zasadę, że nigdy nie wiadomo, co może się człowiekowi w życiu przydać, na rynku pracy, jak wiadomo nie jest łatwo i bywa różnie, dlatego warto być wszechstronnym, posiadać ciekawe umiejętności, ponieważ dzięki temu, w razie utraty, albo zmiany pracy człowiek staje się bardziej pożądanym pracownikiem na rynku pracy. Tak, jak wyżej wspomniałem mamy często możliwość uczestniczenia w różnych szkoleniach. Ostatnio była oferta udania się na kurs i że tak powiem ogarnięcia nietypowej dziedziny, jaką jest przetwarzająca światło fotowoltaika. Tylko ja zapisałem się spośród pracowników elektrowni na to szkolenie, ponieważ inni moi koledzy, którzy często chodzili ze mną na szkolenia, stwierdzili tym razem, że akurat to szkolenie nie jest im do niczego potrzebne i że nauczenie się tej techniki jest zbędne, ponieważ do niczego się im w życiu nie przyda. Ja akurat byłem zadowolony z tego szkolenia, tam nauczyłem się, jak montować ogniwa fotowoltaiczne i tym podobne rzeczy. Po jakimś czasie od szkolenia zainteresowała się mną elektrownia fotowoltaiczna, która zaproponowała mi pracę u siebie na można powiedzieć rewelacyjnych warunkach.

Kiedy moje szefostwo się dowiedziało o tym, postanowiło zaproponować mi stanowisko kierownicze, dzięki czemu zarabiam teraz dwa razy więcej niż wcześniej. Moi koledzy do dzisiaj, że tak to nazwę plują sobie w brodę, że nie poszli na to szkolenie, no ale czasami takie są konsekwencje podjętych wcześniej decyzji.