Dom / Ogród

Wybór szklanych drzwi przesuwnych do prysznica

Myśląc o wymianie bądź założeniu prysznica myślimy także o jego zabudowie. Zastanawiamy się nad tym, jak ma wyglądać ów prysznic i jakie ma mieć drzwiczki wejściowe. Propozycji na rynku jest bardzo dużo, jednak najbardziej popularne są drzwi przesuwne ze szkła. Są najpopularniejszymi elementami, jakie stosuje się w budowie pryszniców.

Drzwi przesuwne ze szkła – matowe czy przezroczyste?

drzwi szklane przesuwne ze ŚląskaWybór na rynku odnośnie drzwi przesuwnych zbudowanych ze szkła jest bardzo duży. Mamy do dyspozycji drzwi szklane zarówno matowe, jak i przezroczyste. Nie brakuje również tych dwóch opcji łączonych. Jeśli zależy nam na tym, ażeby drzwi zakrywały ciało podczas kąpieli pod prysznicem – lepiej jest zastosować drzwi matowe. Drzwi niematowe z kolei są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ ich powierzchnia jest gładka. Najlepszej jakości są drzwi szklane przesuwne ze Śląska (według oceny internautów). W tym rejonie można kupić produkty od producenta, który tworzy szkło wytrzymałe i odporne na uderzenia. W drzwiach przesuwnych pod prysznic bardzo ważne są uszczelki. Muszą być one dobrze przymocowane do krawędzi drzwi, ażeby woda nie przedostawała się na zewnątrz. Także powinny posiadać wytrzymałe kółka z torem, dzięki którym będą się trzymać w jednym miejscu i swobodnie przesuwać. Drzwi szklane przesuwne mogą mieć różne kształty w zależności od kształtu brodzika. Popularne ostatnio półkoliste prysznice mają swoich wielbicieli, ale najbardziej funkcjonalne są te proste.

Podsumowując, drzwi szklane przesuwne mają dwa główne zastosowania: są po to, aby woda się wylewała się spod prysznica na podłogę i spływała do brodzika oraz po to, aby zachować intymność podczas brania prysznica podczas kąpieli. Ważne, aby były wytrzymałe, odporne na uderzenia i miały solidnie zamontowane uszczelki.