Zdrowie i uroda

Zabiegi chirurgiczne w gabinecie stomatologicznym – jak wybrać chirurga?

Chirurgia stomatologiczna to skomplikowana dziedzina, która zajmuje się zabiegami twarzowo-szczękowymi. Kolejki do najlepszych chirurgów dentystów są długie. Skierowanie do chirurga stomatologa wystawia lekarz dentysta pierwszego kontaktu.

Wizyta u stomatologa – chirurgiczne leczenie dentystyczne

chirurg stomatolog we WrocławiuJeśli nie jest on w stanie poradzić sobie z problemem za pomocą dostępnych mu metod, prosi o konsultacje z chirurgiem stomatologii. Można skorzystać z usług chirurga dentysty w ramach NFZ, a także można skorzystać z takich usług prywatnie. Prywatna wizyta u lekarza dentysty – chirurga nie należy do najtańszych. Dobry chirurg stomatolog we Wrocławiu na pewno się ceni, ale też warto korzystać z takich usług. Chirurg zajmuje się nie tylko wyrywaniem zębów, które mają długie korzenie, osadzone głęboko w kościach, ale również wycinaniem zmian z jamy ustnej, leczeniem złamań w obrębie szczęki, żuchwy. Takich specjalistów nie ma w Polsce zbyt wielu. Działają oni w ramach umowy z NFZ w placówkach medycznych, ale też prowadzą prywatne gabinety. Niektórzy z nich specjalizują się tylko w chirurgii szczękowo-twarzowej dzieci. Ceny za usługi takich specjalistów są zróżnicowane. Najpierw musimy udać się do lekarza dentysty, który wypisze skierowanie do chirurga stomatologii, jeśli rzeczywiście będzie taka potrzeba. Zazwyczaj przed wizytą u chirurga trzeba wykonać zdjęcia rentgenowskie całego uzębienia – zwłaszcza jeśli chirurg ma za zadanie usunąć ósemki czy inne zęby. Większość zabiegów chirurgii stomatologicznej odbywa się na znieczuleniu miejscowym.

Rzadko zdarzają się operacje, w czasie których pacjent musi być całkowicie znieczulony. Najlepiej wybierać takie gabinety, które mają dobrą opinię wśród pacjentów. Są to gabinety renomowane, w których można liczyć na profesjonalną pomoc stomatologiczną.